persiangig
14 مرداد 1401 - 08:34

۵۳ کشته و زخمی بر اثر آتش سوزی در باشگاه شبانه‌ای در تایلند

آتش سوزی بامداد جمعه در یک باشگاه شبانه در تایلند منجر به کشته شدن دست کم ۱۳ تن و زخمی شدن ۴۰ نفر شد.

یک مقام از بنیاد نجات «ساوانگ روجناهاماساتان» که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت که آتش سوزی حوالی ساعت ۱ بامداد (۱۸ به وقت گرینویچ) در ناحیه ساتاهیپ استان چونبوری، در حدود ۱۵۰ کیلومتری (۹۰ مایلی) جنوب بانکوک رخ داد..

ویدئو‌های ارسال شده، افرادی را نشان می‌دهد که لباس‌هایشان شعله‌ور شده و با فریاد در حال فرار از باشگاه شبانه هستند؛ در حالی که آتش‌سوزی عظیمی در پس‌زمینه موج می‌زند.

عدم رعایت مقررات ایمنی مهمترین دلیل بروز این حادثه بوده است. به گفته این مقام آتش با پوشش قابل اشتعال دیوار‌ها به سرعت انتشار یافته است و بیش از سه ساعت طول کشید تا آتش نشانان آن را مهار کنند. کشته شدگان - چهار زن و ۹ مرد - که همه تایلندی هستند، به شدت سوخته اند.

مدت‌هاست که نگرانی‌ها در مورد رویکرد سهل‌انگار تایلند در خصوص مقررات ایمنی و بهداشت، به‌ویژه در بار‌ها و باشگاه‌های شبانه بی‌شماری مطرح شده است.

در سال ۲۰۰۹، یک جهنم عظیم در یک مهمانی شب سال نو در باشگاه شیک سانتیکا بانکوک رخ داد و ۶۷ نفر را کشت و بیش از ۲۰۰ نفر را مجروح کرد. در سال ۲۰۱۲ نیز ۴ گردشگر خارجی بر اثر آتش سوزی ناشی از خطای الکتریکی در یک باشگاه در جزیره پوکت کشته شدند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل

شناسه خبر: 535247