persiangig
08 مرداد 1401 - 22:22

رفسنجان در وضعیت هشدار زرد سیل قرار گرفت/سرریزشدن رودخانه گیودری

در اثر ورود سیلاب شدید به شهر رفسنجان و سرریزشدن رودخانه‌ها این شهرستان در وضعیت زرد سیل قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، بارش شدید باران امروز در شهر سرچشمه حجم زیادی آب به سمت شهر رفسنجان سرازیر کرد و مانند دو روز گذشته بلوارها و خیابان‌های شهر را فرا گرفت.

رودخانه گیودری در مناطقی از رفسنجان سرریز شده و وارد خیابان‌های شهر شده است.

به دستور فرماندار رفسنجان باید روستاهای عبدالله آباد، محمد آباد میثم، شهرک هزارواحدی، سعادت‌آباد و صادق‌آباد تخلیه کامل شوند.

محور باغین رفسنجان هم به‌دلیل بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

واژگونی خودرو دنا با ۲ کشته و ۲ مصدوم در محور انار_یزد

واژگونی خودرو دنا با ۲ کشته و ۲ مصدوم در محور انار_یزدواژگونی خودرو دنا با ۲ کشته و ۲ مصدوم در محور انار_یزدبر اثرواژگونی سواری دنا در کیلومتر ۲۰ محور انار به یزد دو نفر کشته و دو نفر مصدوم شدند.

به گفته دکتر حسینی‌زینلی رئیس مرکز اورژانس 115 رفسنجان مصدومان این حادثه با سه دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس انار به مرکز درمانی این شهرستان منتقل شدند.

وی افزود: یکی از دو مورد فوتی حین انتقال به مرکز درمانی بوده است.

آبگرفتگی معابر همچنان در خیابان‌های سطح شهر حاد بوده و در بلوار امام علی(ع) خودروها در سیلاب‌ها بدون حفظ تعادل در تردد هستند.

بلوار پسته رفسنجان و شهرک یادگار امام در معرض سیلاب شدید قرار گرفته‌اند.

محور نوق مسدود شد

محور نوق مسدود شدمحور نوق مسدود شدبه گفته مصطفی بخشی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان جاده نوق از کریم‌آباد به سمت بلوار شهید محمدی‌پور به‌دلیل حجم بالای آب مسدود و تردد در این محور ممنوع است.

علی نقی‌زاده هبخشدار مرکزی در خصوص روستای کوثرریز که بیشترین خسارت از سیل در حومه غربی رفسنجان را دیده است، اظهار کرد: چهار روز است که در این روستا مستقر هستیم، همه دستگاه‌ها، سپاه، توپخانه، دهیاری، شورا، نیروهای مردمی و هلال‌احمر، اداره برق، مخابرات و..دست به دست هم دادند این چند روز با کمک تجهیزات مس که مشکل حل شود و آبگیری در حد قابل توجهی صورت گیرد. و مایه امیدواری ایجاد کردیم که اگر بارندگی ادامه پیدا کند با گشودن یک مسیر برای هدایت آب از مسیر روستا به بیرون داشته باشیم.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 500976