persiangig
13 مرداد 1401 - 19:37

حضور کاروان نوکری در روستا‌های ماژان

کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی در روستا‌های خراسان جنوبی به اجرای مراسم عزاداری می‌پردازد.

هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) امسال برای سومین سال کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی و حوزه علمیه رضویه فعالیت دارد.

قرارگاه پیشرفت و آبادانیاو افزود: هدف از ایجاد این کاروان حضور روحانیون و برگزاری مراسم عزاداری در مناطق کم برخوردار استان که دارای جمعیت‌های کم  و فاقد روحانی مستقر در روستا است.

هنری گفت: این کاروان با همکاری حوزه علمیه رضویه در ۳۰ روستای دهستان ماژان صبح و بعد از ظهر فعالیت داشته و به سخنرانی و عزاداری می‌پردازد.

حوزه علمیهجانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: این کاروان در  دهه اول محرم در دهستان ماژان مراسم عزای اباعبدالله (ع) را برای ارادتمندان برگزار می‌کند.

او با بیان اینکه این کاروان مورد استقبال بسیار خوب مردم قرار گرفته، گفت: روحانیون در این جلسات محتوا‌هایی در مورد مکتب عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد تبیین و سبک زندگی بیان می‌کنند.

هنری گفت: در دو سال قبل این کاروان در دهستان دُرح سربیشه و میغان نهبندان به همین سبک با حضور در روستا‌ها مراسم عزاداری را برگزار کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند

شناسه خبر: 533685