persiangig
14 مرداد 1401 - 10:28

آغازواگذاری زمین به متقاضیان طرح ملی مسکن در بندرریگ گناوه

گناوه- واگذاری زمین به متقاضیان مسکن ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن با حضور استاندار بوشهر و مسئولان استانی و شهرستانی در بندرریگ شهرستان گناوه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی صفری پنج شنبه شب در آئین واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن ویلایی بندر ریگ شهرستان گناوه در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور استاندار بوشهر و مسئولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: در ادامه خدمت رسانی دولت انقلابی و عدالت محوری به مردم و با همت و اراده و مدیریت جهادی استاندار بوشهر در زمینه اشتغال و تأمین مسکن که از دغدغه‌های مردم بخصوص جوانان است برنامه ریزی و طرح ریزی شده است.

خبرنگار مهرصفریریزیریزیفرماندار گناوه افزود: در این راستا برای نخستین بار زمین به صورت رایگان به متقاضیان واگذار می‌شود تا بتوانند با نظر خود بمسکن بسازند و در آینده نیز از این زمین برای خانواده‌هایشان استفاده کنند.

بمسکنوی گفت: واگذاری این زمین‌ها و ساخت مسکن ایجاد امید، نشاط و آرامش برای خانواده‌ها و جوانان خواهد کرد و هم جوانان و متقاضیان می‌توانند به سبک و شیوه خود ساختمان و مسکن مورد نظر خود را بسازند و استفاده کنند.

فرماندار گناوه با اشاره به اینکه دادن وام‌های کم بهره از دیگر برنامه‌های دولت انقلابی است اضافه کرد: این وام‌ها با سود کم در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا بتوانند برای خود و در آینده برای فرزندان خود مسکن بسازند.

وی ادامه داد: امروز این کار در بخش ریگ شهرستان گناوه آغاز می‌شود که سرآغاز و نویدی برای همه مردم به خصوص جوانان استان بوشهر خواهد بود.

امام جمعه بندر ریگ در این آئین اظهار داشت: عاشورا مکتبی سراسر نور و دانشگاهی است که درس‌های مختلف و عبرت‌ها را در خود جای داده است.

حجت الاسلام عنایت هاشمی منش افزود: از آموزه‌های مکتب قرآن و اهل بیت (ع) وبخصوص حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت به مردم و نیازمندان جامعه است.

ع)ع)وی گفت: در دیدگاه مکتب حیات بخش اسلام و مکتب عصمت و طهارت (ع) خدمت گزاری به جامعه بدون حد و مرز است و یک انسان دین باور حقیقی در تمام صحنه‌های زندگی در تلاش است تا با الهام از رهبران آسمانی، از مردم بخصوص نیازمندان رفع نیاز کند.

وی ادامه داد: امروز در یکی از ایام از بهترین روزهای نزد دوستداران اهل بیت (ع) آئین واگذاری زمین به متقاضیان طرح ملی نهضت مسکن که از وعده‌های دولت مردمی است در بندر ریگ با حضور استاندار انجام می‌شود.

وی از تلاش‌های استاندار، فرماندار شهرستان، و سایر مسئولان در زمینه لایروبی خور بندر ریگ تقدیر کرد و گفت: امیدواریم که تجربه تلخ گذشته تکرار نشود و این لایروبی به سرانجام نهایی خود برسد.

خورامام جمعه بندر ریگ بیان کرد: در کنار ساخت مسکن جوانان، جمعی از جوانان و خیران تمایل خود را برای احداث مسکن نیازمندان در زمین به میزان ۵۰۰ متر مربع اعلام و پیشنهاد خود را ارائه داده‌اند تا اجرا شو: که برای اجرای این پیشنهاد نیاز به زمین است و از مسئولان انتظار داریم محقق شود.

در پایان این آئین به صورت نمادین به ۶ از متقاضیان، زمین دولتی در قالب طرح ملی نهضت مسکن واگذار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 535587