persiangig
12 مرداد 1401 - 19:44

افتخارآفرینی بهرامی در کنکور نشان از شایستگی جوانان کرمانشاه در همه عرصه‌ها دارد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در مراسم تقدیر از نفر اول کنکور سراسری گفت: افتخارآفرینی «محمد بهرامی» در کنکور ۱۴۰۱ نشان از شایستگی جوانان کرمانشاهی در همه عرصه‌ها دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «بهمن امیری مقدم» روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از محمد بهرامی نفر اول رشته علوم انسانی کنکور ۱۴۰۱ که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرآموزشگاه محل تحصیل و پدر این جوان نخبه برگزار شد؛ عنوان کرد: کرمانشاه مهد تاریخ، فرهنگ، عرفان و معنویت است و همیشه و در همه عرصه‌ها از سرآمد بوده‌ است.

بهمن امیری مقدموی با تاکید اینکه کرمانشاه درگذشته در عرصه آموزش در غرب کشور نیز پیشتاز بوده است، عنوان کرد: استان باید دوباره به این جایگاه ممتازش در حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش برگردد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه کسب رتبه برتر کنکور توسط محمد بهرامی دل همه کرمانشاهیان را شاد کرد، عنوان کرد: این جوان محجوب و متین همانگونه که در این نشست عنوان کرد با توکل به خداوند و امام حسین علیه السلام در این راه تلاش کرده و برای کرمانشاه افتخارآفرین شده و با کسب این موفقیت درخشان، زحمات خانواده اش نیز به ثمر نشسته است.

امیری مقدم با اشاره به اینکه بعد از ۱۳ سال بار دیگر یک جوان کرمانشاهی رتبه اول کنکور شده است، یادآور شد: این اتفاق نشان داد تکرار این موفقیت برای دیگر جوانان کرمانشاهی کاملا امکان پذیر است.

وی با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش آموزان اظهار داشت: کرمانشاه هزاران جوان مستعد و نخبه مانند محمد بهرامی دارد که باید با فراهم کردن امکانات، بستر را برای نقش آفرینی آن‌ها در توسعه ایران اسلامی و به ویژه کرمانشاه فراهم کرد.

استاندار کرمانشاه در پایان از زحمات مدیرکل آموزش و پرورش، مدیریت مدرسه محل تحصیل محمد بهرامی و خانواده وی در زمینه فراهم کردن بسترهای کسب این موفقیت درخشان، قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام سازمان سنجش ۴۸ هزار و ۳۴ داوطلب در پنجاه و دومین دوره برگزاری کنکور سراسری امسال با هم رقابت کردند که نسبت به سال قبل چهار هزار و ۶۶ نفر بیشتر است.

براساس این گزارش، ۶۱ درصد از داوطلبان کنکور امسال استان کرمانشاه زن و ۳۹ درصد را مرد تشکیل می‌دهند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۳۶ هزار دانش آموز و بیش از یکصد هزار دانشجو است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 528387