persiangig
09 مرداد 1401 - 10:09

هشدار درباره باران های سیل آسا در عربستان

سازمان امداد و نجات عربستان سعودی درباره ادامه بارش های سیل آسا در مناطقی از این کشور تا روز چهارشنبه هفته جاری، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، سازمان امداد و نجات عربستان سعودی درباره ادامه بارش های سیل آسا در مناطقی از این کشور تا روز چهارشنبه هفته جاری، هشدار داد.

خبرگزاری مهردر بیانیه سازمان امداد و نجات عربستان سعودی اعلام شده است که باران های شدید و سیل آسا در این کشور تا اواخر هفته جاری اداممه خواهد یافت.

این سازمان سعودی به ساکنان شهرهایی نظیر عسیر، نجران، جازان و الباحه هشدار داده که بیشتر مراقب وضعیت جوی باشند، چون بارش باران و طوفان های موسمی در این مناطق شدیدتر خواهد بود.

همچنین به ساکنان شهرهای ریاض، الشرقیه، قصیم، حائل نیز هشدار داده شده که در این مناطق بارش باران البته با شدت کمتر رخ خواهد داد.

محمد الحمادی سخنگوی سازمان امداد و نجات عربستان سعودی در این باره گفت: ما به شهروندان درباره شرایط ناپایدار جوی در روزهای آینده هشدار می دهیم که در مناطقی که احتمال ایجاد آبگرفتگی و سیل وجود دارد تجمع نکرده و همواره از آخرین اخبار وضعیت جوی از کانال های رسمی در راستای حفظ امنیت جانی خود، باخبر باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 504287