persiangig
09 مرداد 1401 - 12:23

طرح اطعام و احسان حسینی هم‌زمان با ایام محرم و صفر

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، هم‌زمان با ایام محرم و صفر، طرح اطعام حسینی در ۷۲ آشپزخانه استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اطعام نیازمندان در ماه‌های محرم و صفر در قالب اطعام حسینی انجام می‌شود، اظهار کرد: این اطعام با همکاری مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی انجام خواهد شد.

وی، به تعداد آشپزخانه‌هایی که در ماه محرم و صفر در آنها غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود، اشاره کرد و افزود: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، سال گذشته ۵۵۵ هزار و ۵۰۰ پُرس غذای گرم به ارزش ریالی حدود ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

اهرابی، با اشاره به اینکه غذاهای آماده شده، توسط همکاران این اداره درب منازل نیازمندان توزیع خواهد شد، بیان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی هیچ گونه توزیع غذا در مقابل آشپزخانه ها و دفاتر کمیته امداد نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اجرای طرح احسان حسینی گفت: این طرح با محوریت توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان اجرا می‌شود که در سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش حدود ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع گردید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه هزینه لازم برای اجرای طرح اطعام و احسان حسینی برای سال جاری ۳۵ میلیارد تومان برآورد شده، تصریح کرد: برای اجرای این طرح از ظرفیت های مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی بهره می‌گیریم و نیز امیدواریم مردم نوعدوست گیلانی باردیگر در این امر خیر نیز مانند طرح های گذشته ما را یاری کنند.

اهرابی با تقدیر از مشارکت همیشگی مردم در امور خیریه و نیکوکاری، گفت: مردم خیّر گیلان می توانند نذورات خود را به شماره کارت ۷۶۷۸-۹۹۹۵-۹۹۱۸-۶۰۳۷ و یا شماره حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ نزد بانک ملّی واریز نمایند و یا از طرق کد دستوری #۰۱۳*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند، سال گذشته مشارکت خیّرین در قالب طرح اطعام و احسان حسینی حدود ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 505306