persiangig
09 مرداد 1401 - 11:46

امام جمعه بجنورد: اهداف قیام عاشورا در بین جوانان تبیین شود

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: عزت طلبی و نفی استکبار از پیام های نهضت عاشورا است که روحانیون و مبلغان باید در جهت ماندگاری حرکت تاریخی امام حسین(ع) این مفاهیم را برای جوانان تبیین کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری روز یکشنبه در جمع عزاداران حسینی اداره کل منابع طبیعی خراسان شمالی اظهار داشت: محرم فرصت ارزشمندی برای انتقال معارف اهل بیت به‌ نسل جدید است که باید با تکیه بر قرآن نسبت به تعمیق ایمان و عبودیت مسلمانان تلاش شود.

وی افزود: روحانیون و دلسوزان دینی ارزش های قیام عاشورا را برای مردم تشریح کنند که چگونه سالار شهیدان (ع) و یاران باوفایش با عزت و روحیه عدالت خواهی برای حفاظت از دین اسلام از جان و مال و عزیزترین افراد خود گذشتند.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه عاشورا سراسر درس و عبرت است، گفت: عزتمندی از درس های ارزشمند عاشورا است که یاران با وفای امام حسین(ع) همانند مسلم بن عقیل به میراث گذاشتند، به گونه ای که با وجود دستگیری در کوفه، هیچگاه در برابر دشمنان از مواضع خود کوتاه نیامدند و با قدرت از باورهای خود دفاع کردند.

وی عنوان کرد: در واقع این یار با وفای سالار شهیدان از عزت برخوردار بود و با شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کرد تا مسیر عقلانیت و فطرت را به بشریت نشان دهد.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: این نهضت تاریخی به ما می آموزد که مانند حضرت سیدالشهدا (ع) و یارانش در صحنه مبارزه با باطل در هر جا و هر زمان که باشد، حاضر و فعال باشیم.

وی با بیان اینکه نهضت عاشورا یک جریان همیشگی در تاریخ است، گفت: حرکت تاریخی عاشورا تنها یک واقعه نبود بلکه جریانی همیشگی در تاریخ است که همه انسان‌ها را به اندیشه و در مقابل حق و باطل به انتخاب وا می دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 504572