persiangig
04 مرداد 1401 - 09:16

برخورد قاطع با عاملان کشتار غیرمجاز دام در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از برخورد قاطع با عاملان کشتار غیرمجاز دام در کرمانشاه خبر داد.

حسین حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق گزش دام توسط کنه آلوده به وجود می‌آید و علائم بالینی نیز در دام آلوده مشاهده نمی‌شود و افرادی که با لاشه دام آلوده به واسطه کشتار غیرمجاز و خارج از نظارت دامپزشکی در ارتباط هستند خطر انتقال بیماری را بیشتر می‌کنند.

خبرنگار مهروی افزود: از مردم درخواست می‌شود از استفاده دام کشتار شده در کنار خیابان خودداری کرده و از مصرف گوشت دام که خارج از کشتارگاه ذبح شده و توسط افراد ناشناس خارج از چرخه نظارت شرعی و بهداشتی بفروش می‌رسد پرهیز کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: با کشتارهای غیرمجاز در استان کرمانشاه برخورد قاطع انجام می‌شود و از ابتدای سال جاری تاکنون با اکیپ‌های مشترک و مستقل دامپزشکی بیشتر از ۱۲ هزار مورد بازدید انجام شده است.

حیدری در خصوص بازدیدها و نظارت‌های بهداشتی اداره دامپزشکی، عنوان کرد: از اماکن توزیع گوشت که پروانه صنفی دارند و کشتارگاه‌های زیر نظر دامپزشکی، بازدید و نظارت به عمل آمده و افرادی که تهدید کننده سلامت مردم هستند در قالب اکیپ‌های نظارتی و از طریق دستگاه قضائی با آنها برخورد می‌شود و ابزارآلات و لاشه کشتار ضبط شده و مورد برخورد قضائی و بازدارنده قرار می‌گیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 465409