persiangig
10 مرداد 1401 - 21:42

نماهنگ پیام عاشورا در مهریز تولید شد

یزد- ایرنا- مدیر موسسه فرهنگی ره پویان حرم مهریز گفت: برای نخستین بار نماهنگ پیام عاشورا در این شهرستان تولید و پخش شد.

به گزارش ایرنا، مهدی زارع روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران شهرستان افزود: این اثر سروده سید محمد صادق آتشی با آهنگ سازی مهدی زارع، تنظیم حسن برزگری و کارگردانی، صدابرداری، فیلمبرداری و تدوین موسسه رهپویان حرم مهریز است.

وی به اهمیت تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری به مناسبت‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: این کار با هدف نشر ارزش‌های اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورا تولید شده و با استقبال گسترده‌ شبکه‌های مختلف روبرو شد و نقش مهمی در ترویج فرهنگ والای کربلا دارد.

این مسئول با اشاره به مشارکت ۱۵۰ کودک ونوجوان در تهیه این اثر اظهار کرد: قرار است این اثر فاخر در طول ایام ماه محرم حسینی در مکان‌های مختلف شهرستان و استان اجرا شود که آثار قبلی با همکاری بخش‌های مختلف در شهرستان مورد اقبال خوب مردم و خانواده‌ها قرار گرفت.

زارع با اشاره اینکه فعالیت این موسسه از سال ۱۳۹۵ به صورت فعال شروع شده ادامه داد: نشر آرمان‌های اهل بیت(ع) ، انقلاب‌اسلامی، شهدا و مبانی دین از طریق هنر سرود در روستای عصمت‌آباد در بخش مرکزی مهریز آغاز شده و تاکنون با همکاری مردم و خانواده‌ها ادامه دارد.

این فعال فرهنگی مهریز گفت: این مجموعه فقط به سرود اکتفا نکرده و در برخی موارد از جذابیت این رشته برای جذب جوانان و نوجوانان و سوق به اهداف فرهنگی و تربیتی استفاده نموده و در یک کلام سرود را به عنوان ابزاری برای تربیت جوانان و نوجوانان مؤمن انقلابی به کار گرفته است.

هم‌اکنون ۲۸۰ نفر از نوجوانان و جوانان با عضویت و همراهی  ۵۰۰ خانواده، زیرپوشش فعالیت‌ موسسه ره‌پویان حرم مهریز هستند.

روستای عصمت‌اّباد با ۲ هزار نفر جمعیت در پنج کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.

مرکز شهرستان مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت ۳۱۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 514064