persiangig
07 مرداد 1401 - 11:41

۳۱۸ رسانه فعال است/ راه اندازی دبیرخانه جشنواره رسانه ای خزر

چالوس- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ۸۱ نشریه و ۳۱۸ رسانه در استان فعال است و ۱۷ روزنامه در استان منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین جوادی پیش ازظهر جمعه در مراسم تجلیل روز خبرنگار در چالوس، با اشاره به خواسته‌های خبرنگاران، گفت: جلسات مختلفی در این خصوص با رسانه‌ها گذاشتیم که ماحصل آن دغدغه‌های ریز و درشت این عزیزان بود.

خبرنگار مهرازظهروی افزود: طبق قانون ساختاری کشور، برخی از مشکلات کشوری است ربطی به ما ندارد، اما ما می‌توانیم تأثیرگذار باشیم.

جوادی عنوان کرد: ما نمی‌توانیم جزیره‌ای عمل کنیم اما به عنوان مازندران مقتدر عمل کنیم و رسانه‌های مختلف در مازندران نیروی محرکه‌ای برای رفع چند لایه و مشکلات خبرنگاران باشیم.

وی به عدالت رفتاری در عرصه خبر و خبرنگاری اشاره کرد و گفت: عدالت رفتاری در عرصه خبر و خبرنگاری کجاست و توزیع ثروت در استان مازندران چقدر سهم رسانه است و فرهنگ و هنر چقدر از این همه پولی که در استان مازندران جابجا می‌شود استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۸۱ نشریه گستره رسانه‌ای در غرب استان است و ۳۱۸ رسانه فعال در مرکز استان داریم و ۱۴ رسانه در شرق استان فعال است و سهم ما از روزنامه ۱۷ روزنامه است که به غیر از دو روزنامه غیرفعال بقیه آنها در مرکز استان منتشر می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران، در خصوص ساماندهی آگهی‌ها، عنوان کرد: در صدد هستیم ساختاری را طراحی کنیم تا آگهی از انحصار خارج شود و همه از آن نفع ببرند.

جوادی با بیان اینکه رسانه‌های مازندران در کشور سرآمد هستند، خاطرنشان کرد: همه رسانه‌های مازندران پیش برنده هستند نه بازدارنده، و ما همه بدنبال این هستیم که این رسانه‌ها را همگام و همسو به سمت مازندرانی توسعه یافته به پیش ببریم.

بدنبالوی در پایان به آموزش سواد رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: بایستی دوره‌های تخصصی بیشتری را برای خبرنگاران برگزار کنیم.

مشکلاتی از جنس کاغذ و یارانه

مشکلاتی از جنس کاغذ و یارانهمشکلاتی از جنس کاغذ و یارانهساسان شیخی رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور مهمترین مشکل رسانه‌های استان را بحث کاغذ و یارانه بیان کرد و گفت: محل ورود کاغذ از بندر نوشهر بوده و سهمیه یک سال کاغذ نشریات استان در بندر موجود است که امیدواریم با پیگیری‌های لازم مشکل حال رسانه‌ها مرتفع شود..

وی با اعلام اینکه یکی دیگر از مشکلات حوزه خبر فعالیت برخی از فضاهای مجازی بدون مجوز در استان مازندران است، افزود: انتظار داریم با هماهنگی سازمان مدیریت و ارشاد استان کلاس‌های آموزش خبرنگاران به طور مستمر برگزار شود.

وی در پایان خواستار راه اندازی دائمی دبیرخانه بین المللی جشنواره رسانه‌ای خزر در مازندران شد.

المللیامام جمعه چالوس با بیان اینکه در دنیای متمدن امروز چرخه اطلاعات و دانا محوری اساس حرکت در تمام عرصه‌ها بوده است، گفت: در دنیای امروز نقش خبر و خبررسانی بسیار تأثیر گذار و تعیین کننده است.

حجت الاسلام موسوی با اعلام اینکه جریان سازی خبر توسط خبرنگاران زبر دست گاه حکومت‌ها را با چالش مواجه می‌کند، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران حرفه خبرنگاری بدست فرزندان امین، پاکدست و انسان‌های امانت دار قرار گرفته است.

بدست

منبع: مهر
شناسه خبر: 489848