persiangig
06 مرداد 1401 - 09:04

تلاش‌ها برای رفع تنش آبی در برخی از محلات کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، از رفع مشکل نوسان فشار آب در مناطق جنوب و جنوب غربی شهر کرمانشاه تا پایان شهریورماه خبر داد.

رضا داودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: با توجه به آبرسانی از سد گاوشان به شهر کرمانشاه و تقویت فشار آب شبکه در این شهر پروژه خط بین مخازن چمن به مخزن جمهوری به طول ۲ هزار و ۴۰۰متر و ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت پمپاژ ۴۰۰ لیتر آب در ثانیه آغاز شد.

وی از پیش‌بینی اتمام این پروژه تا پایان شهریورماه سال‌جاری خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه مشکل افت فشار آب مناطق تحت پوشش این مخازن که شامل شهرک‌های واقع در جنوب و جنوب غرب شهر کرمانشاه است، مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان به دیگر طرح‌های در دست اقدام شرکت آبفا استان در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها با افزایش ظرفیت تولید آب و ایجاد زیرساخت‌ها لازم موجب تقویت آب بین حوزه‌ای، توزیع عادلانه و مناسب آب در سطح شهر کرمانشاه خواهند شد و قطعاً با اجرای این پروژه ها در تابستان سال آینده شاهد تنش آبی در این شهر نخواهیم بود.

انتهای پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 481757