persiangig
07 مرداد 1401 - 23:04

کمبود تجهیزات خودرویی در کوهبنان برای خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده

فرمانده انتظامی کوهبنان گفت: کمبود امکانات و خوروهای سنگین و نیمه‌سنگین از جمله مشکلات اساسی در شهرستان کوهبنان است که خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده را کند می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، مجید توکلی سرپرست فرمانداری  کوهبنان امشب در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور معاون استاندار اظهار کرد: از ظهر امروز دستگاه‌های راهداری و شهرداری در اطراف کوهبنان در حال فعالیت هستند تا خسارت‌های ناشی از سیل را به حداقل برسانند.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن سد جور در بالا دست شهر کوهبنان و در مسیر رودخانه‌های اصلی، عصر امروز از منطقه بازدید کردیم که خوشبختانه با جاری شدن سیلاب‌ها و رودخانه‌های فصلی سد جور تا نصفه آب شده اما سیل‌بند میرزا فارسی در حال مرمت است تا در صورت ادامه بارش‌ها خسارات احتمالی کاهش پیدا کند.

سرپرست فرمانداری کوهبنان گفت: در دهستان خرمدشت تعدادی از خانه‌ها دچار آب گرفتگی شده برای بررسی وضعیت موجود قنوات ، مساجد و محلات مورد بررسی قرار گرفت و میزان خسارات احتمالی مشخص شد.

توکلی یادآور شد: مدارس شبانه‌روزی شهرستان برای اسکان اضطراری مهیا شده و ستاد بحران شهرستان با تمام نیروهای امدادی و تجهیزات خودرویی در خدمت مردم عزیز شهرستان خواهد بود.

وی تصریح کرد: قنات دهستان خرمدشت باید جز اولویت های نخست قرار گیرد ، رسیدگی به سیل‌زدگان در بخش طغرالجرد و دهستان‌های جور و خرمدشت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

در ادامه علی بیگ‌زاده معاون توسعه منابع انسانی استانداری کرمان گفت: همدلی و هماهنگی بین مسؤولان شهرستان کوهبنان خصوصا سپاه، نیروی انتظامی، هلال‌احمر، بخشداری‌ها، ادارات عضو ستاد ستودنی است و همین امر در ارائه خدمات و‌کاهش خسارات احتمالی اثر داشته است.

بیگ‌زاده افزود: اگر بخواهیم بحران را مدیریت کنیم باید پیش از بحران

آگاهی دادن، اطلاع‌رسانی و‌ پیش‌بینی‌ها و آمادگی لازم انجام شود.

ضرورت احداث سه دهنه پل در جاده دهستان ده‌علی

ضرورت احداث سه دهنه پل در جاده دهستان ده‌علیضرورت احداث سه دهنه پل در جاده دهستان ده‌علیمحسن ایزدی معاون فرماندار کوهبنان اظهار کرد: قنوات دهستان‌های جور و ده‌علی، باغات پسته و مزارع کشاورزی سرشار از گل و لای هستند و نیاز به توجه ویژه دارند.

وی ادامه داد: اراضی کشاورزی برخی از روستاها از گل و لای و سنگلاخ پر شده است. جاده کوهبنان به بافق روز گذشته مسدود شد که هنوز هم رودخانه در این مسیر جاری هست که برای حل این مشکل احداث سه دهنه پل در جاده دهستان ده‌علی ضروری است تا برای همیشه مشکل مسیر برطرف شود.

ایزدی گفت: مسیر کوهبنان به پابدانا در سه نقطه ریزش بسیار زیاد گل و لای و سنگ داشت که با همت  راهداری مسیر بازگشایی شد و با مساعدت شهرداری کوهبنان خدماتی به مردم در جور انجام شد و مسیر انتقال آب‌های سطحی روان شد.

در ادامه شهابی بخشدار طغرالجرد بیان کرد: در شهر پابدانا خسارت زیادی نداشتیم فقط شاهد جاری شدن سیلاب‌ها و  گل و لای در منطقه بودیم.

وی افزود:  بسیاری از جاده‌های روستایی بخش طغرالجرد مسدود و تخریب شدند خصوصا در نجف‌آباد و هزارگز که نیاز به مساعدت و ترمیم جدی دارند.

بخشدار طغرالجرد افزود: به‌دلیل بارش شدید باران شکسته شدن سد نجف‌آباد را شاهد بودیم که موجب خسارت جدی به مزارع و باغات پسته شد.

وی تاکید کرد: جا دارد سازه‌های آبی منطقه مورد توجه قرار بگیرند تا سدها اساسی، اصولی  و مهندسی  ساخته شوند.

اعزام ۲۳ اکیپ برای خدمت‌رسانی به مردم

اعزام ۲۳ اکیپ برای خدمت‌رسانی به مردماعزام ۲۳ اکیپ برای خدمت‌رسانی به مردمصمدالله ترابی فرمانده انتظامی کوهبنان خاطرنشان کرد: کمبود امکانات و خوروهای سنگین و نیمه‌سنگین  از جمله مشکلات اساسی در شهرستان کوهبنان است که خدمت‌رسانی را کند می‌کند.

فرمانده انتظامی کوهبنان گفت: در جریان سیل روزهای گذشته و امروز ۲۳ اکیپ توسط بسیج، سپاه و نیروی انتظامی کوهبنان فعال بودند و به مردم خدمت‌رسانی کردند.

روح‌الله ابراهیمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت: نیروهای جهادی نیاز به تجهیزات و امکانات خودرویی و خدماتی دارند تا بتوانند در مواقع بحران امداد‌رسانی کنند.

احمد محمدی شهردار کوهبنان ابراز کرد: حوزه‌های آبریز در شمال، جنوب و شرق شهر کوهبنان تهدیدی جدی هستند که می‌توانند در مواقع بحران خطرساز باشند.

وی تاکید کرد : برای رفع این مشکل باید ستاد بحران استان بودجه‌ای ویژه به شهرستان کوهبنان تخصیص دهد تا سیل‌بندهای اساسی و مهندسی در اطراف شهر کوهبنان احداث شود.

لزوم تخصیص بودجه ویژه احداث سیل‌بند در کوهبنان

لزوم تخصیص بودجه ویژه احداث سیل‌بند در کوهبنانلزوم تخصیص بودجه ویژه احداث سیل‌بند در کوهبنانشهردار کوهبنان گفت: با توجه به این که اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کوهبنان در حال انجام است  جا دارد بودجه‌ای ویژه برای احداث سیل‌بند بالادست شهرک‌های امام رضا(ع) و شهید سلیمانی تخصیص داده شود.

وی بیان داشت: چندین پل بر روی رودخانه‌های فصلی کوهبنان با ماسه و آهک ساخته شده که قدمت آنها بعضی به دهه ۴۰ برمی‌گردد که باید اصلاح و بازسازی شوند تا در زمان بحران مشکلاتی برای شهروندان کوهبنانی در بر نداشته باشد.

انتهای پیام ۸۰۰۱۲/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 493473