persiangig
08 مرداد 1401 - 12:30

پرچم عزای امام حسین (ع) متبرک به عتبات عالیات به اهتزاز درآمد

همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سیدالشهدا (ع)، آئین اهتزاز ابر پرچم با نام مبارک امام حسین(ع) متبرک به آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در فلکه دوم نیروی هوایی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی علی‌احمدی گفت: مراسم استقبال از محرم و عزاداری شهدای کربلا در منطقه ۱۳ با برگزاری آئین اهتزاز پرچم عزای ابا عبدالله الحسین در فلکه دوم نیروی هوایی آغاز شد.

خبرگزاری مهراباشهردار منطقه ۱۳ با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ماه محرم گفت: شهرداری منطقه تمام توان خود را خواهد گذاشت که مراسمات محرم با کیفیت و رعایت همه جوانب و مسائل بهداشتی انجام شود.

ریزیمراسماتبه گفته محمد هادی علی احمدی، این پرچم مقدس با حضور مدیران منطقه ۱۳، هیئت‌های مذهبی و شهروندان بر فراز فلکه دوم نیروی هوایی به اهتزاز در آمد.

وی خاطر نشان کرد: آئین اهتزاز پرچم که با همکاری و مشارکت ادارات زیباسازی و فرهنگی منطقه برگزار شد، با اجرای برنامه‌های مذهبی از قبیل سینه زنی، مداحی و دمام زنی همراه بود.

دمامعلی احمدی یادآور شد: به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، اداره زیباسازی منطقه اقدام به فضاسازی محدوده کرد.

اباع)شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه در هر ناحیه حدود ۴۰ تکیه، موکب و هیأت فعالیت می‌کند ادامه داد: با مشارکت عمومی، برنامه‌های مذهبی و عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرایی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 497710